JEET KUNE DO - KULELKAVİDO FEDERASYONU
Etrafınızdaki zayıfların gücü siz olun.
Ana Sayfa Akademik Kadro Jeet Kune Do Muay Thai Wushu İletişim
Ana Sayfa    Haberler

Sijo Yüksel YILMAZ Ordu\'da Jeet Kune Do\'yu Anlattı
Facebook Twitter Google+

Sijo Yüksel Yılmaz antrenör gelişim semineri öncesi Ordu’da Jeet Kune Do’yu anlattı.

Sijo Yüksel Yılmaz Cumartesi günü halka açık tanıtım semineri verdi. Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Kıldize ve Avrasya Jeet Kune Do Federasyonu Teşkilat Başkanı Bülent Güneş’in de eşlik ettikleri programda 100’ün üzerinde katılımcı Jeet Kune Do’yu (JKD) tanıma fırsatı buldular.

 

Organizsayonun koordinatörlüğünü Wushu Ordu İl Temsilcisi Antrenör Savaş Çakmak yaptı. Kendisi Ordu’da savaş sanatlarının öncü isimlerinden. Wushu branşında 4. Duan ve 4. Kademe. Muay Thai branşından 3. Kademe ve 13. Khan. Gerek Wushu’da ve gerekse Muay Thai’da milli antrenör ve milli hakem. Kyokushin Karate antrenörü. Jeet Kune Do’da 4. Duan ve 2. Kademe olup Karadeniz Bölge Temsilcisi. Savaş Çakmak’ın yetiştirdiği öğrencilerden Berna Tut Wushu’da Dünya 3. olunca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilerek ödüllendirildi. Berna Tut Kyokushin Karate’de iki defa Türkiye şampiyonu. Kick Boks’ta da Türkiye şampiyonu. Muay Thai’de ise Türkiye üçüncüsü. Berna Tut’un ablası Antrenör Veda Tut da Antrenör Savaş Çakmak tarafından yetiştirildi. Antrenör Veda Tut Muay Thai Ordu İl Temsilcisi ve Türkiye Muay Thai Federasyonu’nda bayanlar teknik kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

 

Ordu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesinde bulunan Durugöl Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşen seminer teorik olarak slaytlı anlatımlarla başladı. Sijo Yüksel Yılmaz bugüne kadar yetiştirdiği hocaları estetik resimleriyle tanıttı. Bruce Lee ve öğrencilerinden söz etti. JKD’nin farkına değindi. Kısa bir moladan sonra pratik olarak gösterdiği teknikler ayakta alkışlandı. Biri dipsiz olan iki kovayla anlattığı felsefi bir örneklemeyi ilk defa Ordu’da gösterdi. Sijo Yılmaz bu halk seminerinden sonra antrenörlere Sanda Spor Kulübü’nde seminer verecek ve kitaplarını imzalayacak.

İLGİLİ RESİMLER

Atölye 45
Tasarım ve Programlama